Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi / Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu.

 

Mikronakłuwanie to z kolei działanie na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę pobudzają jej regenerację. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno.

 

Głowica urządzenia do RF mikroigłowej zakończona jest jednorazową, sterylną nakładką wyposażoną w 25 – 81 mikroigieł, które po wkłuciu podgrzewane są do temperatury 45 – 60 stopni Celsjusza. Kiedy przykładamy głowicę do skóry, igły wbijają się na zaprogramowaną głębokość, po czym wysyłany jest impuls elektromagnetycznySkóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Rekonwalescencja trwa od 2 do 4 dni.

 

Efekty RF mikroigłowej można podzielić na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Przez kolejne miesiące następuje stymulacja powstania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki przebudowie skóry wypełniają się drobne zmarszczki i redukują rozstępy. Dla otrzymania lepszych efektów polecamy łączenie RF z fibryną lub osoczem bogatopłytkowym.

Efekt RF mikroigłowej jest w pełni widoczny około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt liftingu, zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w miesięcznych odstępach.

 

« powrót