Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi / Karboksyterapia

Karboksyterapia to małoinwazyjna metoda polegającana śródskórnym lub podskórmym podawaniu dwutlenku węgla,której skuteczność potwierdzają liczne babania kliniczne.
Iniekcja CO2 prowadzi do zwiększonego przepływu krwi a co za tym idzie zwiększonego dostarczania tlenu i substancji odżywczych w leczonym obszarze.Zwiększona ilość CO2 zmniejsza zdolność wiązania tlenu przez hemoglobinę w związku z czym hemoglobina chętniej zostawia w tkankach przyniesiony ze sobą tlen.Usprawnia to mikrokrążenie i sprzyja tworzeniu nowych kapilar.

Karbobsyterapia powoduje kontrolowaną reakcję zapalną pobudzając skórę do regeneracji to jest do wzmożonej syntezy kolagenu co wpływa na poprawę elastyczności i jędrności skóry. 
W naszym zakładzie aplikacja dwutlenku węgla jest wykonywana  medycznym urządzeniem do karboksyterapii o nazwie Carboxytherapy Medika .Jest to polskie urządzenie klasy Premium, w którego powstaniu brali udział pracownicy Politechniki Wrocławskiej.

Carboxytherapy Medika cechuje:
  • Użycie do terapii certyfikowanego gazu medycznego CO2- laparoskopowego – „LAPAROS”;
  • Regulowana temperatura podawanego gazu od 20°C do 50°C;
  • Regulowany przepływ gazu od 40cc/m do 200cc/m;
  • Regulowana dawka gazu od 5cc do 5000cc;
  • Zastosowanie antybakteryjnych filtrów hydrofobowych;
  • Kontrola ciśnienia CO₂ zasilającego urządzenia;
  • Pełna automatyka;
W Carboxytherapy Medika dzięki specjalnym programom zabiegowym oraz podgrzewanemu gazowi, iniekcja CO2 jest praktycznie bezbolesna. Gaz jest podawany ręcznie, co zapewnia pełną kontrolę i bezpieczeństwo zabiegu dzięki precyzyjnie podanym i ściśle określonym dawkom dwutlenku węgla przy każdej iniekcji.
Brak jakichkolwiek poważnych efektów ubocznych, mogą jedynie pojawić się niewielkie siniaczki jak przy każdym zabiegu związanym z przerwaniem ciągłości skóry oraz uczucie rozpierania w miejscu podawania gazu. Po przeprowadzonym zabiegu natychmiast można wrócić do codziennych czynności .
Wszystkie zabiegi przeprowadza  lekarz.

Wskazania:
- utrata elastyczności i jędrności skóry twarzy, szji, dekoldu biustu ramiom brzucha,ud,pośladków
- cienie pod oczami (jeden z najskuteczniejszych zabiegów zwłaszcza w skojarzeniu z PRPlub I-PRF)
-rozstępy
-blizny
-cellulit
-miejscowe otłuszczenia(podawany pod odpowiednim ciśnieniem CO2 mechanicznie rozbija tkankę tłuszczową,a poprawa ukrwienia nasila drenaż limfatyczny)
-zmarszczki
-leczenie wypadania włosów(stymulacja macierzy włosa prowadzi do zagęszczenia włosów)
-usprawnianie krążenia w zespole zimnych rąk i stóp(terapię należy rozpocząć końcem lata by po 8-10 zabiegach wykonywanych co tydzień zdążyć przygotować się do zimy)
-trudnogojące się rany
-zmiany łuszczycowe(karboksyterapia przyśpiesza leczenie zmian i wydłuża okresy remisji)

« powrót